Реєстрація Вхід

Що потрібно знати водіям про автоцивілку?

Так звана "Автоцивілка" юридичною мовою називається полісом ОСЦПВВНТЗ (обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземного транспортного засобу).

З самої назви випливає, що даним полісом забезпечується страхування відповідальності водія перед третіми особами (потерпілими). Потрібно чітко розуміти, що застрахований не автомобіль, а відповідальність водія даного автомобіля.

Види автоцивілок.
Ще не так давно їх було декілька, одним видом передбачалося страхування відповідальності конкретного водія, іншими будь-якого водія, що керує автомобілем і т. д. На даний час є лише один єдиний тип поліса автоцивілки. І він передбачає відшкодування відповідальності будь-якого водія, який на законних підставах керує транспортним засобом вказаним у полісі. Також окремим пунктом вказується, чи допускаусться до керування даним ТЗ (транспортним засобом) водії стаж яких менше трьох років. 

Вартість полісу автоцивілки
Дуже часто можна почути запитання, у якій страховій компанії поліс автоцивілки дешевший. Насправді, згідно закону вартість автоцивілки одинакова для будь-якої страхової компанії. І вона залежить від типу ТЗ, місця реєстрації, об'єму двигуна (для легкових авто і мотоциклів), терміну дії полісу... Ціна не залежить від року випуску автомобіля, що для багатьох водіїв на перший погляд не логічно, але якщо згадати, що даним видом страхування страхується не сам автомобіль, а відопвідальність водія, за завдану шкоду при використанні даного авто - тоді все стає зрозумілим. Адже фактично немає різниці, який у Вас автомобіль. Наприклад керуючи автомобілем Opel 1984 року, можна завдати таких же збитків як і аналогічним автомобілем 2010 року випуску.

Тож чому є різниця у цінах на автоцивілку у різних страховиків? У першу чергу на це може впливати, чи правильно страховий агент вказує дані у полісі. Нажаль дуже часто, для того щоб "здешевити" поліс завідомо вказуються невірні дані - наприклад місце реєстрації, стаж водія, і т. д. Саме тому ми не рекомендуємо шукати цивілку там де дешевше. Адже при придбанні поліса водій ставись свій підпис про те, що дані внесені вірно. І якщо при оформленні поліса мали місце подібні випадки, у разі ДТП це може стати причиною відмови у виплаті. 

Ще один з факторів, який може повпливати на ватрість автоцивілки для водія - це знижка від самого страхового агента. Адже кожен агент має деякий відсоток заробітку від вартості оформленого поліса. Відрізнити один вид "знижки" від іншої, реальної дуже просто. У кожному полісі вказується його вартість. І якщо на полісі вказана ціна вища за ту, яку Ви реально заплатили - це є знижка від агента. Якщо ж Вам запропонували підозріло дешевий поліс і така ж ціна вказана у самому полісі - ватро задуматись.

У яких випадка страхова компанія може не виплатити відшкодування?
Підставою для невиплати може стати стан алкогольно сп'яніння водія, навмисне створення ДТП, але найчастіше при настанні страхових випадків страховик не робить виплати тому, що до них просто не звертаються у разі ДТП.

Більш детальну інформацію про будь-які види страхування, послуги у сфері фінансів і т. д. Ви можете отримати у представників компанії "Форвард". 

ТзОВ «Форвард Експрес»

Адреса:
м. Ковель, вул. Олени Пчілки, 7

Розміщено 4 роки тому